Site Haritası | İnsan Kaynakları

Facebook
Instagram
Google Plus

Cok Katmanli Epoksi Kaplama Sistemi

multilayerEpoksi multilayer kaplama, sistemler arasında yük ve kuvvet mukavemeti açısında en yüksek sistemler arasında yer almaktadır. Kalınlık bakımında ağır endüstriyel zeminler için uygun olan bu kaplama türü olup orta kalınlık sınıfında yer almaktadır. Kolay temizlenir ve taşıt trafiğine uygun oluşu sebebiyle bir çok endüstri alanında tercih edilen bu kaplama türü en yaygın epoksi zemin kaplama sistemlerinin başında gelmektedir.

 

 

 

 

 

Epoksi Multilayer

Epoksi multilayer zemin kaplama uygulamaya başlamadan önce zemin uygun nem oranında olmalıdır ve zemin üzerine 3-7 saat arasında hiçbir sıvı ile temasta bulunulmamalıdır. Zemin kaplama kürleşme süre ise 5 ile 7 gün arasında olamaktadır.

 

Multilayer epoksi yüzeyi grenli ( portakal kabuğu ) ve arakatta kullanılan kuartz tanecikleri çok hafif belli , kaymaz, mekanik etkilere ve aşınmaya karşı dayanıklıdır. Kimyasal maddelerden etkilenmez. Hijyeniktir, mikrop barındırmaz. Üzerinde poliamid ve lastik tekerlekli araçlar rahatlıkla gezebilir. Zemindeki tüm derz ve çatlak izlerini kaybeder. Ağır hizmet zemin kaplama malzemesidir.