Site Haritası | İnsan Kaynakları

Facebook
Instagram
Google Plus

Epoksi Coating Kaplama Sistemi

epoksi-coatingEpoksi coating kaplama sistemi solventiz olup yük trafiğinin hafif ve orta derecelerde olan zeminlerin tozumalarını engellemek ve sağlamlaştırmak amacıyla kullanılmaktadır. İnce kalınık sınıfına giren epoksi coating kaplamalar genel olarak yaya trafiğinin yoğun olduğu alanlarda kullanılmaktadır. Antibakteriyel yapısı sayesinde gıda üretim tesisleri gibi bu özelliğe önem veren alanlarda da tercih edilmektedir.

Temizlenmesi kolay bir yapıya sahip olan bu sistem 0,2mm - 1 mm arasında bir kalınlığa sahiptir. Endüstriyel döşemeler için son derece uygun olan coatin kaplama uygulama, bakım ve onarım işlemleri için de pratik bir yapıya sahiptir. Genel olarak yeni beton zeminler için tercih edilmekte olup

 

Boyama işlemine başlamadan önce mevcut zemin bulunan ve zaman içerisinde aşınma veya tahribat gibi etkenler nedeniyle bozulan yüzey ve yüzey parçacıkları kuvvet bakımında epoksi boyama işlemine yeterli gelmediği için silim makinelerie tarafından silinerek zeminin düzlenmesi sağlanır ayrıca bu işlem sağlam beton üzerinde de uygulanarak yüzeyin pürüzlü hale gelmesine neden olur. Yüzey pürüzlendirme işleminin asıl amacı ise uygulanacak olan epoksi sisteminin betona daha kalıcı bir şekilde yapışmasını sağlamaktadır. Yüzey hazırlık işlemleri arasında aderansı etkileyecek olan toz, yağ gibi yabancı cisimleri zeminden tamamen temizlemektir. İnce temizlik işlemi tamamlan yüzey içina artık uygulamaya başlanabilir ancak yüzeyde zamanlan yoğunlaşan yağ tabakası gibi olumsuz maddelerin temizlenmeside gerekmektedir, çünkü yağ gibi tortu bırakan maddeler mevcut ise epoksinin zemine yapışması güçleşebilir ve yapışan yüzeyler ileride kalkma, parçalanma , çatlama gibi sorunlara neden olabilir.

 

Epoksi Boya Fiyatları

Epoksi boyama fiyatları uygulanacak zeminin toplam m2 miktarına göre değişmektedir. Boyama işlemi yapılamadan önce ölçüm yapılacak zeminin toplam m2'si hesaplanır ve boyama türüne göre belirlenen sarfiyat mikatarı baz alınarak € / $ veya Tl cinsinden boyama fiyatı belirlenir. Boyama fiyatları uygulamak istediğiniz zemin kaplama türüne göre değişmektedir bu değişime etkin olan en büyük özellik ise sistem kalınlığıdır.

 

Epoksi Boyama Örnekleri

Epoksi Boyama ÖrnekleriEpoksi Boyama ÖrnekleriEpoksi Boyama Örnekleri

Epoksi Boya Uygulaması