Site Haritası | İnsan Kaynakları

Facebook
Instagram
Google Plus

Sıkça Sorulan Sorular

Soru : Epoksi zemin kaplama sistemlerine hangi renkler kullanılmakadır ?

Epoksi zemin kaplama sistemlerinde her hangi bir renk sınırlaması yoktur fakat, bu renk kartelası standartlaştırılarak RAL kartelası olarak kullanılmaktadır.

 

Soru : Epoksi kullanım ömrü ne kadardır ?

Epoksi zemin kaplama sistemleri kürlenme süreleri tamamlandıktan sonra zaman içerisinde herhangi bir değişiklik göstermezler. Kürlenmesi süresi tamamlandıktan sonra tam anlamıyla sertleşen ve kendi kemiksi yüzeyini oluşturan epoksi için yüzeylerde zamanın oluşturduğu kirlenmeler meydana gelebilir fakat bu kirlenmelerde uygun temizleyiciler vasıtasıyla kolaylıkla temizlenebilmektedir. Epoksi zemin kaplama sistemleri diğer zemin kaplama sistemlerine göre kullanım ömrü bakımından avantajlı durumdadır.

 

Soru : Hava ve ortam sıcaklıkları epoksi uygulamasına etki eder mi ?

Epoksi ürünlerinin belirli bir kuruma süreleri vardır ve bu süre oda sıcaklığı baz alınarak hesaplanmaktadır.  Ortam sıcaklığının artması sonucunda uygulamanın kürlenme süresini hızlandıracaktır sıcaklığın düşük olması ise ters bir etki yaparak kürlenme dolayısıyla kuruma süresini biraz daha yavaşlatmaktadır.

 

Soru : Hava ve ortam sıcaklıkları epoksi uygulamasına etki eder mi ?

Epoksi ürünlerinin belirli bir kuruma süreleri vardır ve bu süre oda sıcaklığı baz alınarak hesaplanmaktadır. Ortam sıcaklığının artması sonucunda uygulamanın kürlenme süresini hızlandıracaktır sıcaklığın düşük olması ise ters bir etki yaparak kürlenme dolayısıyla kuruma süresini biraz daha yavaşlatmaktadır.

 

Soru : Epoksi Dış Mekanda Kullanılır mı ?

Epoksi ürünleri yapıları itibariyle uv dayanımı çok yüksek derecelerde olmayan bir ürün grubudur bu yüzden dış mekanlara uygulama yapılacaksa uv dayanımı olan epoksi reçineler kullanılmalıdır.

 

Soru : Epoksi Zeminlere Tamir Yapılır mı ?

Epoksi kaplanan zeminler kullanım esnasında oluşabilecek hasarların tamiri mümkündür. Bu tamiratlar hasarlı kısmın yüzeyden kaldırılıp yeni uygulama yapılarak meydana gelmektedir ancak eski yüzeyde oluşan kirlenme sonucunda renk farklılıkları gözlenebilir.

 

Soru : Epoksi Zeminler Çizilirmi ( Epoksi Dayanıklımıdır )?

Zeminler için uygulanan diğer kaplama yöntemleri gibi epoksinin de belirli bir darbeye karşı dayanım sınırı vardır, bu sınır alternatif kaplama sistemlerine göre çok daha dayanıklıdır. Epoksi zemin kaplama sistemlerinde seçmiş olduğunuz ürünün dayanım derecesinden daha yüksek bir darbe alırsa yüzeyde çizikler oluşabilir.