Site Haritası | İnsan Kaynakları

Facebook
Instagram
Google Plus

Epoksi Self Leveling Kaplama Sistemi

self-leveling-epoksiEpoksi zemin kaplama sistemleri arasında kendi kendine yayılan sistem olarak bilinen epoksi self leveling tekniği su ve asit , alkaliye karşı direnci yüksek bir kaplama türüdür. Uygulandığı sektörler arasında bir çok alana sahip olan epoksi self leveling son derece yaygın olan bir zemin kaplama türüdür. Epoksi kolay temizlenen bir yapıya sahip olup son derece hijyenik bir ortam sağlamaktadır. Epoksi nefes almayan yapısı sayesinde uygulanmış olan zemin ile üzerindeki her hangi bir yabancı sıvıyı zemine ulaştırmayarak kuvvet bakımından da kendisini kanıtlamış durumdadır. Epoksi kaplama tercihleri ihtiyaca göre değişmektedir, kullanılacak olan zemin üzerinde orta ve üstü bir yük mukavemeti var ise self leveling sistemi ihtiyaçalarını karşılayabilmektedir.

 

Epoksi sistemleri son derece kuvvetli bir yapıya sahip olup tozumaz özelliği ile de ferah bir ortam sağlamaktadır. Self levelling epoksi kaplama türüne sahip olun zeminler ise son derece sağlam olup yüksek bir yük mukavetine ulaşmış durumdadırlar. Zemin üzerinde kullanılan forklift ve transpalet gibi kullanılan yardımcı araçlar ile sorunsuz bir şekilde çalışabilmektedir.

 

Epoksi Self Leveling Zemin Kaplama

Bu kaplama türü günümüzde bir çok işletme tarafından seçilerek her geçen gün yaygınlaşmaya devam etmektedir. kendinden yayılma özelliği sayesinde uygulaması son derece pratik olup genel kürleşme sonucunda elde edilen epoksi zemin sağlamlık bakımından diğer kaplama türlerine göre bir adım önde olmaktadır ve bu yüzden çeşitli sektörlerde rahatlıkla kullanılmaktadır.

Zemin kaplama işleri bir çok firma tarafından önemsenmemektedir ve gerekli olan zaman ayrımı yapılmamaktadır, zeminlerin işletmelerinde ki veya atölyelerinde bulunan üretim hattına ait olan ekipman ve makineler gibi üretimin bir parçası olduğu kabul görmemektedir. Bu kaplama türü epoksi sistemler arasında çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır genel olarak endüstrinin bir çok alannında zemin kaplama tericihi olarak benimsensede günlük hayatımızda da restaurant,cafe,bar ve mağaza gibi sosyal alanlarda da karşımıza çıkmaktadır ve bunun nedenlerinin arasında sağlamlığı gelmektedir bu yüzden bir çok sektörde ve alanda tercih edilmektedir. Self leveling kaplama sistemleri orta derecede bir yük mukavemetine sahip olmakla berabere yarı pürüzlü ( portakal kabuğu ) ve pürüzsüz (camsı yüzey) seçeneği ile tercih skalasını her geçen gün arttırmaktadır. Self leveling kaplama fiyatları m2 cinsinden farklılık göstermektedir buna etken sebeplerden biride yüzey bitiriliş tercihleridir, bu tercihler m2 /kg sarfiyat ortalamasını yükseltmesidir, ayrıca yüzey uygulama öncesi yapılacak olan zemin hazırlığıda bunlara etken olmaktadır, epoksi uygulanacak olan alanda zemin etidü yapılamaktadır ve bu ön çalışma sırasında zeminin epoksiye uygunluğu tespit edilmektedir.

 

Epoksi Uygualama Örnekleri

self leveling epoksi epoksi self leveling

Epoksi Selfleveling Uygulama Videosu